Jdi na obsah Jdi na menu
 


narozen 5.3. 2005
kůň tarpanského typu
matka Luna
otec Darex


Lucky je šedý plavák s úhořím pruhem, zebrováním na všech čtyřech nohách i hlavě, s kvítkem uprostřed čela.

Je to stále ještě hřebeček, a tak jeho život patří kobylkám. Neustále se předvádí a lumpačí. Máme ho od hříbátka, a i přesto nám dost dlouho trvalo, než se nechal v klidu vyčistit. Dnes už stojí při čištění jako pořádný koník, jen se zadníma nohama je problém. Doufám, že i ten jednoho dne zmizí. Na Luckym už se jezdí, šetříme ho, ale vzhledem k jeho samostatnosti a touze po dobrodružství nebylo možné nechávat ho volně pobíhat za kobylou, nedej bože vést ho za ní na vodítku.Tak získal jezdce na hřbet už ve dvou letech, aby se vůbec mohl proběhnout.Pod sedlem si občas zaskotačí, zkouší přechytračit svého jezdce a lepí se na Kláru, jinak je fajn. Taky nesnáší, když někdo leze k němu do stáje, ale kdo by to dělal, na čištění máme úvaziště. To je asi tak všechno. Je to zkrátka koník, u kterého je třeba dávat si pozor, ale i tak ho máme moc rádi.

       Takže rošťák zase boduje. Z ohrady utíká proud neproud, po natažení další pásky utíká dál. Vzhledem k tomu, že pozemek stále, po dlouhém čekání není náš, nějaké pevné oplocení nepadá v úvahu. Nemám další nápad, buď buder kůň doma, nebo budeme na stráži...Dokud nás něco nenapadne.

   Tak a je to, Luckymu jsou už 4 roky a vypadá to, že pobral už i trochu rozumu a důvěry. Čistit se nechá ok, včetně kopyt, takže už nemusíme absolvovat žádné rodeo. Pokud jde k němu muž, je to horší, od děvčat si nechá líbit kde co. Kromě vyjížděk zvládá i drobet skoky a co jsme přišli o kobylku, naučila jsem ho tahat. Zatim je to ve fázi učení, ale ví o co jde, tak snad až seženu vůz, budeme se voozit.

 

Náhledy fotografií ze složky Lucky boy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

možná koupím

(|Nikča, 26. 2. 2008 8:08)

Dobrý den, za kolik by ste ho prodali?